Nieuwe norm voor behandeling scoliose
“Hiermee levert de vereniging een grote bijdrage aan de verbetering van de scoliosezorg” aldus Henk Buter, voorzitter van de Scoliosevereniging. “Ook zijn patiënten nu beter geïnformeerd en dat versterkt hun positie in de relatie met behandelaars, ziekenhuizen en ziektekostenverzekeraars.”
Inhoud kwaliteitscriteria
De inhoud van de kwaliteitscriteria omvat:
- eisen aan onderzoek, diagnosestelling en behandeling;
- procedures over onderzoek en communicatie;
- de organisatie van de zorg. Dat geldt zowel het aanbod door ziekenhuizen als de samenstelling van en eisen aan het multidisciplinair behandelteam;
- eisen aan opleiding en ervaring van behandelaars;
- regels voor de omgang en communicatie tussen patiënt en behandelaars.
Behandelschema
Op initiatief van de vereniging heeft dr. De Kleuver een Algemeen diagnose- en behandelschema scoliose
|
Over scoliose |
ontwikkeld. Daarmee hebben patiënten voor het eerst op schematische wijze inzicht in het verloop van de behandeling. Patiënten kunnen er hun individuele behandelplan met de behandelend orthopedisch chirurg nader vorm mee geven. Dit versterkt de positie van de patiënt en draagt bij aan een goede communicatie met behandelaars.
Keuze-informatie
De vereniging wil begin 2011 gegevens van ziekenhuizen verzamelen en op de website ter beschikking te stellen. Ziekenhuisgegevens kunnen dan worden vergeleken aan de hand van de kwaliteitscriteria.
Nadere informatie
Algemene kwaliteitscriteria Scoliose (PDF, 743 Kb)
Website van de Scoliosevereniging.
Meest bekeken
PGOsupport versterkt en ondersteunt pgo-organisaties
PGOsupport is hét bureau voor versterking van pgo-organisaties. PGOsupport is een onafhankelijke netwerkorganisatie, die haar diensten aanbiedt aan alle pgo-organisaties. PGOsupport levert ondersteuning op maat.
